Co je kamenný koberec – Jak proměnit interiér s malým rozpočtem

Jak proměnit interiér s malým rozpočtem

Láká vás rekonstrukce koupelny nebo byste si přáli novou podlahu na balkon či na chodbu? Pak se zřejmě nevyhnete náročným stavebním pracím trvajícím několik týdnů. Zadržte. Jde to i snadněji. Přiblížíme vám, co je kamenný koberec a jak vám může pomoci.

Co je kamenný koberec

Ptáte se, co je kamenný koberec a neumíte si představit, jaké by mohl mít využití v interiéru? Pak vězte, že všestranné.

Je to speciální směs říčních kamínků a pryskyřice. Po smíchání se směs lepí v tenké vrstvě na podlahy nebo stěny. Uplatnění nachází v koupelnách, kuchyních, na terasách nebo jako dekorativní prvek.

 

Jak kamenný koberec promění starou koupelnu

Moderní koupelna vyžaduje snadnou údržbu, vysokou odolnost, a především poutavý design svěžího odstínu. Kamenný koberec rozhodně tyto požadavky splňuje. Nemusíte se bát vysekávání starých dlaždiček a obkladů. Není třeba nové nanesení vnitřní omítky. Setřete kachličky a dlaždice a můžete začít oblékat koupelnu do nového kabátu.

Aplikace je poměrně snadná a můžete si na ni troufnout i svépomocí. Nový vzhled koupelny budete mít i za jeden víkend.

Kamenný koberec lze aplikovat na různé typy povrchů, včetně kachliček a dlaždic. V jednom kroku budete mít vyřešeno vyrovnání povrchu a zároveň svrchní pochozí vrstvu. K dispozici máte mnoho odstínů a vyzkoušet můžete i různé barevné kombinace.

Kámen má v interiéru místo

Kámen a dřevo jsou nádherným přírodním materiálem, které rozhodně patří do našich interiérů. Kámen je symbolem síly, pevného a dlouhého života. Interiér je s přírodními materiály útulným místem plným harmonie.

Kamenná podlaha je zdravá podlaha

Projít se bosou nohou po struktuře kamenné podlahy znamená udělat krok k pevnějšímu zdraví. Chůze naboso je příjemnou masáží a stimuluje akupresurní body. Povrch neklouže a perfektně odolává i drápkům domácích mazlíčků. Ty si jej zamilují pro jeho protiskluzové vlastnosti.


Co je kamenný koberec – Jak proměnit interiér s malým rozpočtem Čo je kamenný koberec – Ako premeniť interiér s malým rozpočtom