Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

Benátský štuk je často přirovnáván k mramoru, toto označení je skoro přesné, neboť mramor je v rozdrcené podobě přidáván do směsi, kde je společně smíchán s vápennou moučkou. V minulosti jste se s touto variantou ozdoby jednotlivých místností mohli setkat nejčastěji v hotelích a různých wellness zařízeních, kde dbají na okázalost a chtějí svým návštěvníkům ukázat něco jiného, aby rozšířili svoji klientelu.

Aplikovat jej lze na většinu prostor, které vás zrovna napadnou, největší výhodou je, že pro podklad můžete využít jakýkoli materiál, který si předem připravíte, aby byl hladký a rovný.

V domácnostech ho lze aplikovat do všech místností, ať už se jedná o ložnici, obývací pokoj nebo koupelnu, často je benátský štuk aplikován i na strop. Na druhou stranu nejméně vhodné místo bývá podlaha, neboť benátský štuk je velice křehký, snadno by došlo k poškození či celkovému zničení.

 

Jestliže jste si vybrali strop jako vhodné místo, kam benátský štuk aplikovat, dobře si to promyslete. I když je okázalý strop jistě nádherný, jen malé procento lidí si při příchodu do místnosti všimne stropu, pozornost by tak musel zajistit vkusně vybraný lustr, který přinutí návštěvníky zvednout hlavu.

Na druhou stranu bývá strop všeobecně nejtěžší lokalitou, kam benátský štuk umístit, aplikace je díky náklonu velice složitá, v tomto případě je na místě zvážit přítomnost odborníka, který má již dostatečné zkušenosti.

Pokud jste se rozhodli aplkovat materiál samostatně, dbejte na množství, které budete nanášet, při nabrání příliš velikého množství může docházet k opakování materiálu, vhodně bývá užití válečku s kratší násadou, nebudete sice provádět dlouhé tahy, ale budete u zdroje a nanášet budete materiál rovnoměrně a postupně.


Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop Ako najlepšie naniesť benátsky šťuk na strop