Jak správně využít marocký štuk

Marocký štuk je také známý pod názvem Tadelakt, což v překladu znamená „leštit“. Jedná se o materiál, který se nejvíce užívá v marockých lázních. K dostání je nejvíce v obchodech pro kutily a zahrádkách, zakoupit ho můžete buď v kamenných obchodech nebo online v e-shopu.

Pořizovací cena je poměrně vysoká, není tedy vhodný pro každého, i přesto je nutné zvážit, zda se vám díky svým dobrým vlastnostem a stálosti nevyplatí více. Pokud budete chtít ušetřit, zvažte, zda si zvládnete marocký štuk na stěnu aplikovat samostatně, k tomuto úkolu je nutná dostatečná zručnost a časová flexibilita, což vám zajistí dokonalý výsledek.

 

Výhody marockého štuku

Nadčasovost – zatímco běžně vymalované stěny budí dojem stereotypu, marocký štuk přináší svým majitelům kreativitu a eleganci, kteoru se mohou pyšnit svému okolí. Pro země jako je například Egypt nebo Řecko, bývá marocý štuk běžnou dekorací do místních interiérů, v ČR svoji oblibu postupně získává.

Barevná pestrost – marocký štuk můžete sehnat v několika barevných odstínech, což zajišťuje širokou škálu potencionálních zákazníků, kteří si ho vyberou i do své domácnosti.

Voděodolnost – marocký štuk je již sám o sobě voděodolný, což dokládá i jeho nejčastější využití v lázních, nesetkáváte se tak s žádnou plísní na stěnách.

Údržba – marocký štuk vám zajistí kvalitní a rychlou údržbu, nemá žádné přebytečné mezery a spáry, do kterých by se mohla usazovat nečistota, stačí vám navlhčený hadřík, kterým povrch otřete.

Tvarování – zpracování marockého štuku není vůbec jednoduchý proces, který může ovlivnit několik základních faktorů, i přesto se jedná o materiál, který není nutně využitelný pouze pro potažení jednotlivých stěn. Jedná se o materiál, který je snadno tvarovatelný, můžete si tak vyrobit třeba umyvadlo do koupelny nebo různé dekoraci, které vám místnost rozzáří.


Jak správně využít marocký štuk Ako správne využiť marocký šťuk