Jak správně používat benátský štuk v koupelně

Benátský štuk je specifický druh omítky, který se aplikuje na zeď nebo strop, lidé si ho často vybírají do různých místností svého domova, někdy i do všech. Jeho aplikace je velice příznivá, což alespoň částečně vyváží skutečnost, že si většina z nás musí na práci najmout profesionálního řemeslníka, přičemž i jemu bude práce trvat několik dní, aby benátský štuk nanesl přesně tak, jak se má v několika vrstvách.

Benátský štuk je velice častým materiálem právě do koupelny, vidět ho můžete v hotelech, saunách nebo domovech. Do samotné směsi se přidává mramor, který místnost oslní, vy se tak budete cítit v naprostém luxusu pokaždé, když do místnosti vkročíte. Alternativu benátského štuku v koupelně využívají především lidé, kteří nejsou příliš velcí fanoušci obkladů na zdi.

 

Specifikace pro aplikaci do koupelny

Benátský štuk je s vodou všeobecně úzce spjatý, je však nutné dodržet několik zásad. Pokud ho budete chtít aplikovat do koupelny na místa, kde dochází k minimálnímu kontaktu s vodou, ale vzniká zde povrchová vlhkost z nedostatku větrání (okolo zrcadel, koupelnových skříněk apod.), nemusíte se příliš bát o životnost.

Máte-li ovšem v plánu aplikovat benátský štuk okolo vany, umyvadla nebo přímo do sprchového koutu, musíte dbát na speciální ochrannou vrstvu, přičemž celý povrch benátského štuku překryjete vrstvou laku nebo vosku, která je k tomuto účelu přímo určená. Prostor se tak stane voděodolný a vy se nemusíte bát vznikajících plísní, i tak se doporučuje v koupelnách dostatečně větrat, aby všechna přebytečná vlhkost z místnosti odcházela.

Benátský štuk můžete využít nejen na postranní stěny, ale také na strop, využít můžete i možnost vymalování stropu, neboť benátský štuk je k dostání v mnoha barevných kombinacích, které vám zajistí kompletní sladění místnosti i s nábytkem.


Jak správně používat benátský štuk v koupelně Ako správne používať benátsky šťuk v kúpeľni