Nanášení mozaikové omítky

PŘÍPRAVA

Před aplikací dekorativní mozaikové omítky (tzv. marmolit) musí být dobře připravené podloží, a to rovné, tvrdé, očištěné z kouře, vápna, oleje, špíny, vosků, křídové barvy, vápenné barvy, emulzí. V případě čerstvých cemento-vápennvých omítek musí být omítka zcela suchá. Strukturální efekt se dosáhne aplikací omítky na rovný povrch. Podloží natřete univerzálním penetračním podkladem.

APLIKACE

Dekorativní mozaikovou omítku (tzv. marmolit) před použitím je nutné důkladně promíchat ručně anebo nízko obratkovým míchadlem (cca 400 otáč./min.) s cílem zístak jednolitou konzistenci. Neředit před použitím. Na připravené podloží se nanese tenká vrstva omítky (marmolitu), kterou rozetřete ve stejném směru nerezovým hladítkem.

Neaplikujte omítku (marmolit) na namrzlé podloží, vlhké, nahřáté sluncem a v případě mlhy nebo deště. Čas vysychání omítky (tzv. marmolitu) je závislý od podloží, počasí, teploty, vlhkosti vzduchu a trvá do 48 hodin. V případě větší vlhkosti vzduchu a nízké teploty (kolem 5ºC) se čas schnutí omítky může prodloužit. Doporučená teplota pro nanášení omítky (tzv. marmolitu) je +5ºC- + 25ºC.

 

UPOZORNĚNÍ

Příliš dlouhé promíchávání nebo rozmíchání obrátkovým míchadlem velkými otáčkami nedoporučujeme, může způsobit odbarvení agregátu /kamenů/ nebo zpěnění pryskyřice. Práci provádějte v souladu s Předpisy o bezpečnosti práce a ochraně zdraví. V případě kontaktu se zrakem, neprodleně propláchněte velkým množstvím vody a vyhledejte lékaře. Výrobek nutno uskladňovat mimo dosah dětí.


Nanášení mozaikové omítky Aplikácia mozaikovej omietky