Pojivo pro kamenný koberec

5 dekorací s kamenným kobercem

Nádherný přírodní materiál, jakým je kámen má jistě místo v našem interiéru. Podlahy i obklady z kamenného koberce vypadají skvostně. Co možná nevíte je skutečnost, že kamenný koberec je skvělý jako dekorace.

Jak se pracuje s kamenným kobercem na stěnách

Jako první vás jistě napadne, že směs na kamenný koberec bude určitě stékat. Že si budete muset vyrobit bednění nebo postupně hmotu podkládat. Ani jedno zmíněné není nutné. Pojivo pro kamenný koberec se o vše postará namísto vás. Epoxidová pryskyřice s tužidlem je pevná natolik, aby kamínky udržela ve vertikální poloze po celou dobu aplikace koberce i po dobu tvrdnutí směsi. Pro interiér je ještě doporučené použití svrchního gelu. Ten celou plochu uzavře a kamenný kober bude voděodolný.

 

5 tipů na krásné dekorace s kamenným kobercem

1. Dekorujte stěnu v koupelně

Stačí vybrat jednu ze stěn a obložit kamenným kobercem. Směs kamínků můžete nanést na stěnu sprchového koutu, kolem vany, pod desku umyvadla nebo za toaletu. Vaše koupelna se rázem promění.

2. Obložte vstupní chodbu

Chodba bývá nejhlučnějším místem, přímo sousedí se vstupem do bytu. Je slyšet výtah i sousedé. Kamenný koberec tlumí kročejový hluk. Nevzhledná chodba získá poutavou dekoraci, která splní i účel odhlučnění. Výborně vypadají kamínky na chodbě v kombinaci se zrcadly.

3. Obložení krbu nebo krbových kamen

Kamenný koberec odolává vyšším teplotám, můžete jím obložit prostor za krbem. U zděných krbů je kamenný koberec krásnou dekorací na sokly.

4. Odhlučněte studentský pokoj

Máte doma náctiletého, který hlasitou hudební produkcí ruší ostatní? S částečným odhlučněním studentského pokoje vám může pomoci kamenný koberec.

5. Netradiční dominanta obývacího pokoje

V obývacím pokoji jsme si zvykli zdobit jednu ze stěn barevnějším nátěrem nebo tapetou. Vsaďte na jinou dekoraci. Zkombinujte několik vzorů kamenného koberce a vytvořte originální mozaiku.


Pojivo pro kamenný koberec Spojivo pre kamenný koberec