Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Benátský štuk je používán jako úprava stěny, do materiálu je zasazen drcený mramor, který je k dostání v několika barvách, vybrat si tak můžete buď tmavší nebo světlejší varianty. Jedná se o velmi dekorativní materiál, který byl dříve využíván především v dražších luxusních sídlech a komerčních budovách, které musely působit reprezentativně.

V současné době se benátský štuk nachází v mnohem více běžných domácnostech, což je zapříčiněno především nízkou pořizovací cenou. Mezi největší přednosti patřívoděodolnost, snadná údržba, nízká cena, veliký výběr barev, na druhou stranu je benátský štuk velice křehký materiál, není tedy vhodné užívat benátský štuk na podlahy, jeho aplikace je také velice složitá pro každého laika, většinou je nutné přivolat na aplikaci odborníka.

 

Na zeď je možné aplikovat i módní pohledový beton, který se v běžných domácnostech tak často nevyskytuje, jedná se totiž o dost drahou záležitost, i když velice krásnou.

Tento materiál je považován za stěrku, která přesně imituje beton, její přibližná tloušťka se pohybuje okolo 1,5 mm. Mezi zákazníky se dočkala veliké oblíbenosti v poměrně krátké době. Problémem betonové stěrky bývá, že má jednu nevýhodu, která se ovšem projevuje až po několika letech užívání, v tu chvíli je již pozdě na řešení.

Jestliže máte stěrku aplikovanou v místnosti, kde je vlhkost, potom se po čase může stát, že se pod ochrannou vrstvu dostane voda, která postupně začně na různých místech dělat bubliny, v horším případě se může stát, že stěrka začne kompletně opadávat ze zdi.


Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátsky šťuk