Stříkaná fasádní omítka

Jak na stříkanou fasádu

Fasádní omítky už dávno není nutné nanášet jen klasickým ručním způsobem. Stále populárnější je jak u profesionálních firem, tak u stavebníků, kteří si dům budují svépomocí, fasádní omítka provedená moderním strojním způsobem omítání. Jedná se o takzvanou stříkanou fasádní omítku.

Hlavní výhody stříkané fasádní omítky

Stříkání fasádní omítky má proti klasickému ručnímu způsobu několik zásadních výhod. První z nich je výrazně rychlejší aplikace fasádní omítky. Stříkanou fasádní omítku budete mít hotovou dvakrát až třikrát rychleji než omítku nanášenou ručně.

Strojní aplikace je samozřejmě také mnohem pohodlnější. Výhodou je také dokonale kompaktní hladký a rovný povrch nastříkané fasády a celková kvalita omítky. Pro stříkané fasádní omítky se hodí zejména nejkvalitnější materiály s nízkou měrnou hmotností, například silikonové fasádní omítky.

 

Díky aplikaci nástřikem se dá při aplikaci fasádní omítky dostat také do špatně dostupných částí vnějšího pláště budovy a oproti klasické aplikaci hladítkem i ušetřit potřebný materiál, a to o 15 až 20 %. Aplikace fasádní omítky strojním zařízením navíc umožňuje i vytvoření různých barevných kombinací, včetně možnosti využít pro jedinečnost fasády různé dekorativní prvky.

Zvládnete to i sami

Pro aplikaci stříkané fasádní omítky si buď můžete objednat stavební firmu, která má profesionální strojní vybavení, nebo zakoupit či v půjčovně nářadí zapůjčit stříkací pistoli na fasádní omítky a příslušenství k ní. Dejte si přitom pozor, abyste měli vhodné vybavení pro vámi zvolený typ fasádní omítky.

Každá stříkací pistole na omítky má v návodu uvedenou maximální zrnitost omítky, kterou je možné její pomocí aplikovat. Aplikaci zvládne i šikovný amatér. Před vlastním nanášení fasádní omítky ale nesmí zapomenout nanést na podklad vhodnou penetraci.


Stříkaná fasádní omítka Striekaná fasádna omietka