Dřevěné obklady na schodech

Vytvoření dokonalého designu schodiště vyžaduje především investici do osvědčených povrchových materiálů. Chcete vytvořit interiér, který bude kombinací minimalistického, moderního a klasického stylu? Pak se podívejte na nejzajímavější inspirace pro schodiště z dlaždic s dřevěným vzorem. V tomto průvodci najdete několik zajímavých tipů, které předpokládají možnost použití schodišťových obkladů s dřevodekorem.

 

Tip od nás: Společnost Paradyz disponuje spoustou nádherných obkladů. Inspirujte se jak zvýraznit charakter své koupelny těmi správnými úpravami.

 

Inspirace na schodiště z dlaždic s dřevěným vzorem – jak vytvořit jedinečné schodiště?

Právě se chystáte na rekonstrukci a dokončovací práce, ale ještě nevíte, jak si schodiště vyzdobíte? Můžete si schodiště vyzdobit obklady s dřevěným vzorem. Je to zajímavý způsob, jak dokončit schodišťové stupně a podstupně. Podívejte se, k jakým úpravám schodů se nejlépe hodí dřevěné obklady.

Níže uvádíme několik návrhů:

Moderní schodiště a schody z dlaždic ve tvaru dřeva

Jedná se o zajímavý nápad na uspořádání schodišťového prostoru. Pokud je celý objekt v podobném stylu, bude schodiště z dlaždic s dřevěným vzorem vypadat prostě dokonale. Ideální je zvolit dlaždici s dřevěným vzorem, která má dubovou strukturu a viditelnou kresbu. Díky tomu bude povrch schodiště vypadat nadpozemsky a zároveň se na povrch dlaždic nedostane špína, prach a další nečistoty

Ke schodišti z dlaždic s dřevěným vzorem můžete sladit tmavé architektonické betonové stěny a zlaté vložky jako sokly. To lze doplnit LED osvětlením na každém stupni – recept na dokonalé moderní schodiště.

A co klasika? Schodiště s dřevěnou dlažbou a přírodními stěnami

Zajímavou designovou variantou je kombinace klasické bílé barvy stěn se schodištěm s dřevěnými obklady. Zde máte mnohem širší možnosti designu, protože barva a styl obkladů mohou být jakékoliv – důležité je, aby byla výrazně viditelná kresba dřeva.

Rozhodnete-li se ve svém domě instalovat schodišťové dlaždice s dřevěným vzorem, můžete vytvořit skutečně klasický design schodiště. Je to také zajímavý způsob, jak rozbít odlišný styl, ve kterém je vedena celá nemovitost.

Schodiště z dlaždic s dřevěným vzorem vs. boho styl – recept na dokonalý interiér!

Použití dřevěných obkladů schodiště pro interiérové schody doporučujeme také při zařizování místnosti ve stylu boho. Všudypřítomná zelená, odstíny šedé, jemné zlaté akcenty a… schody z dlaždic připomínajících dřevo. Díky této kombinaci působí schodiště ve dne elegantně a v noci tajemně.

Možností použití obkladů s dřevěným vzorem na schodech je mnohem více. Takové prvky interiérového designu pro domy a byty jsou vhodné i pro vytvoření prostor ve skandinávském, vintage nebo dokonce glamour stylu. Obklady s dřevodekorem se zkrátka hodí ke všemu.

Schodiště z dlaždic s dřevěným dekorem

Schodiště z dlaždic s dřevěným dekorem – jak vybrat správný povrchový materiál?

Kromě toho, že se dozvíte inspiraci, jak použít schodišťové obklady s dřevěným vzorem, stojí za to také vědět, jak si pro své schodiště vybrat ty nejlepší dokončovací materiály na trhu. V případě obkladů a dlažeb se vyplatí věnovat pozornost:

  • třídě protiskluznosti
  • třídě odolnosti proti oděru
  • tloušťce dlaždic,
  • dostupným formátům – nejlépe je sladit je tak, aby pokrývaly co největší část schodišťových stupňů

Důležitý je samozřejmě i styl, tedy struktura imitace dřeva, vroubkování a barva dlaždic pro schody připomínající dřevo. Cena by v tomto případě neměla hrát klíčovou roli. Je lepší zaplatit o něco více za kvalitní obklady na schodiště s imitací dřeva, než toho po čase litovat a trápit se viditelným opotřebením povrchu zakoupených obkladů.

Schodišťové obklady s dřevodekorem – instalace svépomocí, nebo s týmem?

Vybraný designový styl schodiště, objednaná schodišťová dlažba s dřevodekorem? Pak se také musíte rozhodnout, kdo se postará o zhotovení obkladů schodiště s dřevodekorem. Pokud chcete mít jistotu, že povrch stupňů a podstupnic bude dokonalý v každém detailu – je nejlepší rozhodnout se pro spolupráci se spolehlivým renovačním a dokončovacím týmem.

Řezání, lepení a broušení hran dřevěných obkladů vyžaduje zručnost, zkušenosti a správné nástroje, například diamantové kotouče na keramiku. Náklady na vytvoření schodiště s obklady připomínajícími dřevo se mohou pohybovat od několika do několika tisíc českých korun jen za materiál, takže se nevyplatí riskovat na vlastní pěst – je lepší svěřit práci zkušenému týmu.

 

Převzato z Paradyz.pl


Dřevěné obklady na schodech Drevené obklady na schodoch