Zvýrazněte charakter své koupelny správnými úpravami

Hledáte způsoby, které vám pomohou vytvořit dokonalý design koupelny? Je to docela výzva, zejména s ohledem na obrovský výběr materiálů pro povrchovou úpravu koupelny.

I když je velkoformátové slinutí samo o sobě elegantní a výrazné, přesto stojí za to zamyslet se nad tím, jaké další materiály pro povrchovou úpravu koupelny se vyplatí použít. Podívejte se na několik tipů pro návrháře a vytvořte si svůj vysněný prostor pro koupání a relaxaci.

Povrchové úpravy obkladů v koupelně – co je podstatné?

Chcete-li zachovat vysokou úroveň estetiky při dokončování koupelny, musíte se zásobit několika materiály pro podlahy a stěny koupelny. I když si koupíte velkoformátové křemenné sintry řezané na míru, je nezbytné objednat si také další dekorativní prvky. Jedině tak bude styl úpravy vašeho interiéru skutečně úžasný a poutavý. Kolekce Green Philosophy

Zde je několik osvědčených materiálů pro povrchovou úpravu koupelny, které lze bez problémů kombinovat s velkoformátovými sintry:

Chromované nebo matné ozdobné lišty – ty můžete použít jako součást povrchové úpravy velkoformátových obkladů u stropu nebo podlahy jako ozdobný díl, který velkoformátový sintr rozřeže na několik menších částí.

Ozdobné rohy – tato forma povrchové úpravy koupelnových obkladů se dokonale osvědčí, pokud je celá plocha podlahy a stěn pokryta velkoformátovým sintrem. Rohy dodávají interiéru estetický vzhled a navíc snižují riziko poškození okrajů obkladů při každodenním používání.

Skleněné dekorativní prvky – k dokončení koupelny můžete použít jak skleněné obklady, tak zrcadla. Jedná se o zajímavý způsob, jak rozbít styl velkoformátových sintrů a dodat designu koupelny osobitý charakter. Navíc jakékoli skleněné a zrcadlové prvky mohou místnost opticky zvětšit.

Kromě obvyklých obkladových materiálů v koupelně je vhodné dbát také na instalaci elegantního osvětlení, koupelnových radiátorů a armatur – tyto prvky by měly stylově ladit s instalovanými velkoformátovými sintry.

Poloviční koupelnové obklady – jak takové uspořádání dokončit?

Přestože jsou dnes poloviční koupelnové obklady vzácné, je stále možné se pro tento typ úpravy interiéru rozhodnout. Je však třeba pečlivě promyslet design koupelny, aby se nestalo, že menší obklady položené jen do poloviny stěny nebudou působit tak esteticky, jak bylo zamýšleno.

Při pokládce obkladů jen do určité úrovně stěny je vhodné použít ozdobné lišty, které odříznou linii velkoformátových obkladů od zbytku stěny, na kterou můžete: nanést dekorativní beton, vymalovat nebo nalepit fototapetu.

Kolekce Passion TRI-D White

Mohlo by vás zajímat: Z koupelny se umíme přesunout i do světa kuchyní, podívat se na to jaké obklady a dlažby vám Paradyz nabízí a jak umíme barvu kuchyňských obkladů sladit s nábytkem.

Čím dokončit stěny koupelny? Zvolte velkoformátové obklady a dodejte interiéru charakter!

Není pochyb o tom, že velkoformátový sintr je nejlepší volbou, pokud jde o estetické a funkční provedení desky nebo umyvadla v koupelně. Když chceme pokrýt stěny nebo podlahu elegantním materiálem – pak zvolíme například velkoformátový kameninový porcelán.

Při výběru velkoformátových obkladů a dlažeb pro povrchovou úpravu stěn v koupelnách musíme především zvážit:

  • barevnost
  • strukturu
  • styl
  • tloušťku

Pro moderní interiér zvolíme celočerné barevné provedení nebo odstíny šedé. Pro povrchovou úpravu stěn ve skandinávských a minimalistických koupelnách se vyplatí zvolit bílou, béžovou a různé odstíny tmavě modré.

Velkoformátové sintry imitující přírodní mramor jsou dobrou volbou pro klasické uspořádání koupelny, ale z ekonomických důvodů pouze pro výrobu desky nebo umyvadla.

Kromě standardních, tj. velkoformátových sintrů se vyplatí pořídit si také potřebné dekorativní prvky. Dobrou volbou pro dokončení stropu koupelny jsou také štukové prvky, které se krásně kombinují jak s velkoformátovými křemennými sintry, tak se standardními keramickými obklady.

 

 

Převzato z Paradyz.pl


Podtrhněte charakter své koupelny správnými úpravami Zvýraznite charakter svojej kúpeľne správnymi úpravami