Kuchyňské obklady a dlažba – Jak sladit jejich barvu s nábytkem?

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v obytném domě. Je to místo, kde většina členů domácnosti tráví svůj čas, například přípravou jídla nebo rozhovorem u kávy. Chcete si zařídit moderní kuchyň, ale nevíte, jak vybrat barvu obkladů pro kuchyňský nábytek?

V předchozím článku jsme si rozebrali, jaké obklady vybrat na parapetní desky. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů, které vám pomohou posoudit, jaké obklady pro kuchyňský nábytek budou nejlepší. Náročným doporučujeme také velkoformátové slinuté obklady Paradyz, které mají mnohem širší využití než tradiční keramické obklady.

Obklady v kuchyni – před nebo za nábytkem?

Ve fázi plánování rekonstrukce kuchyně nebo zařizování interiéru se vždy vyplatí ověřit, jaké jsou možnosti technické instalace vybraných obkladů nebo velkoformátových sintrů. Některé týmy dávají přednost instalaci obkladů mezi nábytek v kuchyni ještě před konečnou instalací vybavení. To je problematický přístup, který může generovat dodatečné náklady, například pokud se ukáže, že se vyměřený prostor neshoduje s prostorem, který zabírá umístěný kuchyňský nábytek.

Mnohem výhodnější bude instalovat obklady mezi kuchyňský nábytek až po instalaci korpusů skříněk a dekorativních prvků. Díky tomu můžete přesně posoudit, kde by měly být instalovány keramické obklady nebo velkoformátové sintry – a ty jsou nařezány na přesný rozměr.

Jak sladit barvu obkladů s kuchyňským nábytkem? Několik praktických rad

Prvním krokem je určení hlavního stylu povrchové úpravy místnosti. Můžete zvolit moderní a minimalistický nebo klasický. Stále častější kombinací je také industriální styl s nádechem glamouru. Pro začátek si určete, jak bude vypadat váš kuchyňský nábytek.

Černá čela nábytku – pro takový kuchyňský nábytek je vhodné zvolit obklady stejně tmavých barev. Tato kombinace vám umožní vytvořit soudržné, moderní uspořádání. Alternativní možností jsou odstíny šedé, bílé nebo béžové, které s tmavými nábytkovými čely dokonale kontrastují.

Bílá nábytková čela – obklady pod kuchyňským nábytkem by měly ladit s elegantní bílou barvou. Zde budou dobrou volbou odstíny šedé nebo mramorové vzory. Tímto způsobem vytvoříte interiér s nadčasovou estetikou, která zapadá do trendů moderny a minimalismu.

Růžová čela nábytku – jedná se o poměrně neobvyklou barvu pro čela kuchyňského nábytku. V typicky ženském bytě můžete mezi nábytkem v kuchyni kombinovat růžová čela a tmavě šedé obklady. Zaručujeme, že taková kombinace bude dokonce vyzařovat eleganci.

Když se rozhodnete pro keramické obklady Paradyz, získáte obrovskou škálu dostupných produktů. To znamená, že obklady pod kuchyňským nábytkem a mezi ním můžete bez sebemenších problémů sladit s barvou čel.

Nábytková čela z velkoformátových sintrů – zajímavý nápad pro ucelenou kuchyň!

Křemenné sintry neboli velkoformátové sintry jsou dokončovací materiál, který se používá na různé povrchy. Můžete je použít nejen místo velkoplošných obkladů mezi nábytkem v kuchyni, ale dokonce i jako čela nábytku. Křemenné sintry lze také použít k výrobě:

  • pracovní desky
  • obklady stěn
  • dřezů

Tento přírodní materiál nabízí nekonečné možnosti pro úpravu kuchyňského prostoru. Pokud chcete vytvořit stylově ucelenou místnost a navíc mít jistotu, že údržba nábytku a desek bude čistým potěšením – určitě použijte velkoformátové sintry Paradyz.

Místo dlaždic na kuchyňský nábytek jsou sintry trvanlivé, odolné proti poškození a mají různé třídy protiskluznosti, proto minimalizují riziko uklouznutí členů domácnosti. Instalací sintrů na čela nábytku můžete použít stejný materiál jako na pracovní desku, dřez a podlahu. Celá kuchyň tak bude v jednotném, konzistentním designu vybraném z široké nabídky velkoformátových sintrů Paradyz. Spárovky jsou celobarevné, mají různé barvy a grafiku a jejich formáty dosahují až 160 x 320 cm.

 

 

Převzato z Paradyz.pl


Kuchyňské obklady a dlažba – Jak sladit jejich barvu s nábytkem? Kuchynské obklady a dlažby – Ako ich farebne zladiť s nábytkom?