Obklady a parapetní desky – Jak si vybrat?

V dnešní době existuje opravdu mnoho možností, jak dokončit domy a byty. Výběr ideální varianty z hlediska použitých dokončovacích materiálů není nikdy jednoznačný. Existují však materiály, do kterých se vždy vyplatí investovat.

Patří mezi ně křemenné sintry a moderní slinuté parapetní desky. Podívejte se, jaké jsou rozdíly mezi těmito keramickými výrobky a kdy se vyplatí vsadit v bytovém interiéru na křemenné sintry. K rozhodování vám jednoznačně pomůže také článek, kde se dozvíte jaký materiál je nejlepší na okenní parapet.

Klinkerové parapetní desky – co to je?

Mimořádně zajímavou možností jsou parapetní desky z kolekce Sundown od společnosti Paradyz. Jsou k dispozici v rozměrech 24,5×13,5 cm s matným povrchem a jsou ideální pro moderní úpravu parapetů. Dlaždice jsou 100% mrazuvzdorné, takže je můžeme použít jak v interiéru, tak na venkovních parapetech.

Kolekce Sundown Paradyz obsahuje klinkerové parapetní desky označené hygienickým certifikátem B-BK-60211-0259-20 skupiny BIb a také certifikátem shody výrobku s polskou normou 98/N/21.

Křemenný slinek a křemenný konglomerát – jaké jsou rozdíly?

Křemenný sintr je dokončovací materiál, který lze použít k výrobě obkladů podlah, stěn a schodišť, a dokonce i čel nábytku a kuchyňských pracovních desek. Možností je skutečně mnoho.

Pro srovnání stojí za to znát vlastnosti křemenného konglomerátu. Jedná se o materiál vyráběný pomocí polyesterové pryskyřice. Díky tomu jsou parapetní desky méně odolné vůči mechanickému poškození a vysokým teplotám než klasické velkoformátové sintry. Kromě toho: sintry se vytvrzují při teplotě 1 200 stupňů Celsia, zatímco konglomerátová parapetní deska se vytvrzuje pouze při 140 stupních Celsia.

Jak si vybrat ideální keramickou dlažbu pro váš domov? Nejdůležitější tipy v kostce

Sháníte obklady na parapet, ale nejste si jisti, jak vybrat ideální velkoformátové slinuté a parapetní dlaždice? Stačí vzít v úvahu několik parametrů:

  • formát dlaždic
  • třídu oděru
  • odolnost proti UV záření
  • typ povrchu

Pokud jde o formáty, parapetní dlaždice se nejčastěji vyskytují v obdélníkovém provedení. Na trhu jsou však k dispozici i jiné, které lze řezat na míru. Při nákupu křemenného sintru na parapet vždy vybírejte materiál, který graficky odpovídá obkladům na podlaze, stěně nebo pracovní desce. Výrobky Paradyz se k sobě dokonale hodí a vytvářejí harmonickou kompozici.

Při nákupu keramických parapetních desek a velkoformátových sintrů věnujte pozornost také dalším vlastnostem, jako jsou: mrazuvzdornost, struktura materiálu, estetika a rektifikace, tj. způsob řezání hran desek tak, aby k sobě dokonale přiléhaly a vytvářely jednolitý povrch.

Parapetní desky – co stojí za to vědět? Shrnutí

V současné době jsou na trhu dva typy parapetních obkladů: klinkerové obklady a klasické keramické obklady. Oba poskytují estetickou a funkční povrchovou úpravu. Chrání okno před vlhkostí a poškozením a dodávají místnosti elegantní vzhled. Jsou velmi odolné, což znamená, že si své vlastnosti zachovávají po mnoho let používání.

Je třeba také vědět, že pokládka dlaždic na okenní parapet vyžaduje řádnou přípravu povrchu. Hovoříme především o odmaštění povrchu podkladu a základním nátěru. To jsou základní kroky, které je třeba provést před lepením například parapetních desek a velkoformátových sintrů na stěny.

 

 

Převzato z Paradyz.pl


Obklady a parapetní desky – Jak si vybrat? Obklady a parapetné dosky – Ako ich vybrať?