Jaký je nejlepší materiál pro okenní parapet?

Přestože se vnitřní parapety v domech a bytech pomalu stávají vzácností, verze pro venkovní použití jsou stále standardem – a to i v moderní výstavbě. Potřebujete informace o tom, které venkovní a vnitřní parapety se vyplatí vybrat pro váš dům? Podívejte se na článek níže a dozvíte se vše, co potřebujete vědět k výběru ideálního materiálu okenních parapetů.

Z čeho se vyrábějí vnější a vnitřní parapety? Tohle byste měli vědět!

Výrobci dokončovacích materiálů pro použití v obytných nemovitostech a komerčních budovách se při výrobě hotových výrobků spoléhají na různé suroviny. Které vnější a vnitřní parapety budou tedy nejlepší? Abyste to mohli posoudit, musíte se nejprve seznámit s vlastnostmi materiálů, které se při jejich výrobě používají. Velké terasové dlaždice

Parapety z přírodního kamene

Žula, mramor, kvarcit (druh metamorfované horniny vzniklé z břidlic jiných přírodních kamenů) jsou nejoblíbenějšími druhy vnitřních a vnějších parapetů z přírodního kamene.

Výhody parapetů tohoto typu jsou:

  • odolnost proti mechanickému poškození,
  • estetický vzhled,
  • možnost výběru z mnoha vzorů a barev

Výhodou kamenného parapetu je jeho hmotnost a skutečnost, že jeho montáž musí provádět odborníci – díky tomu máme záruku dlouholeté životnosti. Za zmínku také stojí, že ne každý přírodní kámen je vhodný pro výrobu interiérového parapetu. Zde se nejlépe osvědčuje Paradyz IMPERIAL, slinutý kámen s charakteristickým povrchem broušené žuly, který je mimořádně funkční.

Parapety z PVC

Jedná se o spolehlivou alternativu k variantě z přírodního kamene, která se vyznačuje odolností a rozmanitostí provedení. Materiál PVC však může časem ztrácet své vlastnosti, je náchylný k poškrábání a po letech používání hrozí ztráta barvy.

Hliníkové parapety

Hliník je lehká surovina, kterou lze snadno tvarovat. Kromě toho jsou vnější i vnitřní parapety z hliníku odolné proti poškození a zapadají do moderních stavebních trendů. Bohužel se verze z této suroviny silně zahřívají a jsou náchylné k poškrábání.

Klinkerové parapety

Dokud se na trhu neobjevily parapety z velkoformátového slinutého kamene a jiných přírodních kamenů, používaly se pro vnější parapety často právě klinkerové desky. Jedná se o nejlevnější, přitom esteticky velmi zdařilý výrobek, který je k dostání u společnosti Paradyz. Tento mrazuvzdorný materiál se doporučuje pro vnější parapety budov udržovaných v rustikálním, modernistickém i klasickém stylu.

V nabídce Paradyz najdeme mnoho specializovaných klinkerových obkladů pro parapety v různých kolekcích. Máme specializované výrobní zařízení na klinkerové výrobky pro parapety, takže zaručujeme: kvalitu, trvanlivost a široký výběr hotových výrobků. Nejen pro parapety, v nabídce máme také velké terasové dlaždice kterými se můžete inspirovat.

Jaké jsou nejlepší vnější parapety? Průvodce výběrem ideálního materiálu

Než se rozhodnete investovat do konkrétní odrůdy vnějších nebo vnitřních parapetů, je třeba pečlivě analyzovat všechny dostupné možnosti. Při nákupu hotových okenních parapetů zvažte:

  • materiál konstrukce
  • formát
  • tloušťku parapetu
  • způsob montáže
  • barevnost
  • typ povrchu parapetu – hladký, drsný, matný, lesklý
  • cenu

Cena je samozřejmě pouze doplňkem, který umožňuje komplexní porovnání všech možných řešení. Pokud však hledáte venkovní nebo vnitřní parapet hodný moderní nemovitosti, nikdy se neřiďte pouze cenou.

Za kvalitní parapet ze slinutého kamene sice musíte zaplatit nemalé peníze, ale opravdu se to vyplatí – je to záruka dlouholeté životnosti a možnosti dokonale sladit styl parapetu se způsobem povrchové úpravy budovy.

Stylizované kamenné parapety – tj. velkoformátové sintry Paradyz

Řešíte dilema a nevíte, které vnitřní parapety pro bílá okna budou dobrou volbou? Především ty, které budou po instalaci tvořit souvislý celek s ostatními designovými prvky interiéru. Pro bílá okna si můžete vybrat kamenné interiérové parapety v bílé, krémové, v odstínech šedé, hnědé, nebo dokonce zcela černé barvě z řady velkoformátových křemenných sintrů TRI-D. Na výběr jsou i parapety v barvě bílé, krémové, v odstínech šedé, hnědé, nebo dokonce zcela černé.

Pokud si pro vnitřní a vnější parapety své budovy vyberete materiály Paradyz, máte zaručenou designovou sladěnost s ostatními výrobky, odolnost proti poškození a široký výběr sortimentu v různých a fenomenálních kamenných vzorech.

Pokud jde o vnější parapety, zde budou nejlepší mrazuvzdorné parapetní desky a velkoformátové sintry. Ty jsou ideálním materiálem pro okenní parapet – včetně takového, který imituje přírodní kámen.

Můžete také zvážit sintry AUTHORITY od společnosti Paradyz, které jsou inspirovány architektonickým betonem. Tento styl okenních parapetů se dokonale hodí do moderních domácích úprav.

Vyplatí se však dbát na správnou instalaci těchto dekorativních prvků stavby. Pouze pokud je parapet umístěn pomocí správného lepidla a správně připraveného povrchu, můžete si být jisti, že parapet vydrží na svém místě po mnoho let, aniž byste jej museli znovu vyměňovat.

 

 

Převzato z Paradyz.pl


Jaký je nejlepší materiál pro okenní parapet? Aký je najlepší materiál na okenný parapet?