Velké terasové dlaždice – Odolné a nadčasové řešení

Příprava venkovní terasy vyžaduje znalosti a zkušenosti – nejen z hlediska úpravy venkovních prostor, ale také povědomí o tom, které povrchové materiály jsou pro venkovní použití ideální. Pokud jde o pokládku dlažby na terasy, rozhodně se vyplatí použít výrobky z řady Paradyz. Podívejte se, jak elegantně a funkčně dokončit terasu tak, aby splňovala očekávání všech členů domácnosti. Jedním z neobvyklých způsobů vytváření povrchových úprav je spékaný křemen.

Pokládka dlažby na terasu – který způsob je nejlepší?

Ještě před nákupem keramické dlažby na terasu se vyplatí určit, jakým způsobem budou desky z velkých venkovních dlaždic položeny. Na terasách, pro které byla předem připravena mazanina, se můžete rozhodnout pro klasickou pokládku, tedy pomocí lepidla na dlaždice. V tomto případě lze zakoupit velkoplošné terasové dlaždice o standardní tloušťce do několika milimetrů.

Alternativním způsobem pokládky je tzv. pokládka velkoplošných terasových dlaždic na speciální držáky. Tímto způsobem lze připravit odvětrávanou terasu. Pod povrchem dlaždic pak lze skrýt kabeláž pro zahradní osvětlení nebo potrubí pro zavlažování trávníku. Pro takto připravenou terasu doporučujeme terasové dlaždice o minimální tloušťce 20 mm, aby materiál vydržel i větší zatížení.

Terasové dlaždice – jak vybrat správný materiál na terasu?

Výběr ideální terasové dlažby je vždy v zájmu stavebníka. Pokud chcete, aby si připravená terasa zachovala svou trvanlivost, funkčnost a estetický vzhled po dlouhá léta, zvolte ten nejlepší možný povrchový materiál. Dobrou volbou budou velkoplošné terasové dlaždice Paradyz.

Jak si tedy správně vybrat a koupit tu nejlepší možnou terasovou dlažbu? Stačí analyzovat standardní technické parametry:

  • formát
  • třídu odolnosti proti oděru
  • třída odolnosti proti uklouznutí
  • tloušťku dlaždic
  • odolnost proti mrazu
  • struktura dlaždic – v ideálním případě by měla být mírně drsná

Samozřejmě nesmíte zapomenout vybrat správný design terasových dlaždic. Ten by však měl být zvažován až po stanovení potřebných technických parametrů. Doporučujeme zvolit dlažbu o tloušťce alespoň 20 mm, která je protiskluzová a mrazuvzdorná. Taková kombinace zaručí, že se dokončená terasa nepoškodí po mnoho let, a to ani za ztížených povětrnostních podmínek.

Terasová dlažba – jaký styl bude vhodný?

Při nákupu velkých terasových dlaždic je vhodné řídit se především vlastními preferencemi a potřebami. Styl a barvu terasových dlaždic na povrch terasy je třeba volit tak, aby ladily s celkovým stylem zahrady a barevností fasády, případně i zastřešení terasy. Zde jsou tři oblíbené kombinace stylů, pro které se můžete rozhodnout.

Terasové dlaždice v šedé barvě – dlaždice v této barvě vypadají skvěle v klasickém zahradním prostředí. Dobře však doplní i moderní povrchy. Můžete tak vytvořit funkční povrch terasy. Šedá barva dlaždic, které často vypadají jako imitace betonu, dokonale skryje případné nedokonalosti vzniklé při pokládce terasových dlaždic i nečistoty.

Béžová terasová dlažba – velkoformátová terasová dlažba v béžových barvách a se světlou strukturou se hodí do klasických, industriálních a skandinávských zahradních úprav. Díky tlumeným barvám jsou prach a nečistoty na povrchu terasy prakticky neviditelné. Navíc lze tento typ dlaždic snadno sladit s barvou střešní konstrukce a fasády domu.

Velké terasové dlaždice imitující dřevo – to je třetí možnost terasových dlaždic. V současné době je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí moderní a silně zelené zahradní úpravě dodat nádech klasického stylu. Je to skvělá alternativa k terase z přírodního dřeva, kterou je třeba impregnovat

Instalace formátových dlaždic na terasu je také mnohem jednodušší ve srovnání s lepením dlaždic menších rozměrů. Velké formáty jsou sice o něco těžší, ale výrazně zkracují dobu potřebnou k položení celé plochy terasy. Kromě toho vypadají šíleně dobře a vyžadují méně externí spárovací hmoty – pokud jsou dlaždice lepené, a ne instalované jako součást odvětrávaného systému.

 

 

Převzato z Paradyz.pl


Velké terasové dlaždice – Odolné a nadčasové řešení Veľké terasové dlaždice – Odolné a nadčasové riešenie