Spékaný křemen pro terasy – nový způsob vytváření neobvyklých povrchových úprav

Velkoformátové keramické dlaždice jsou zajímavým materiálem, který se používá nejen pro vnitřní úpravy nemovitostí, ale také pro venkovní prostory. Lze je použít na fasádu i k elegantnímu zakončení zahradní terasy.

Chcete zjistit, proč jsou velkoformátové křemenné desky dobrou volbou pro terasu? V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů a návrhů pro použití velkoformátových desek na terase vašeho domu.

Velkoformátové křemenné desky na terase – odolnost v kombinaci s estetikou

Velkoformátové desky jsou materiálem, který se opravdu vyplatí použít, zejména při zařizování a dokončování terasy. Čím je však slinutý povrch tak výjimečný a proč je považován za nejlepší dostupný materiál pro pokládku povrchu terasy? Několik charakteristik této suroviny.

  • vysoká odolnost
  • odolnost vůči mrazu, ohni a proměnlivým povětrnostním podmínkám
  • nereaguje na vlhkost a přímý kontakt s vodou
  • odolnost proti erozi a blednutí

Za zmínku stojí také to, že velkoformátové desky se velmi obtížně poškrábou nebo dojde k viditelným změnám v jejich struktuře. Deska jako terasová dlažba se navíc dodává v mnoha formátech, vzorech a barvách, takže z ní lze vytvořit nesčetné množství návrhů teras. Nejen terasa, ale také možnost vydláždění balkonu a na co si dát pozor?

Pokládka velkoformátových terasových desek – jak to udělat, aby byla zachována trvanlivost povrchu?

Oblíbená kamenná terasová deska, stejně jako keramická dlažba, je častou volbou pro dokončení povrchu terasy. Přesto existuje lepší a odolnější alternativa, kterou je jednoduše velkoformátový (křemenný) sintr. Instalace vyžaduje odolný podklad – nejlépe v podobě betonové mazaniny, která je řádně vyrovnaná. Vzhledem k jejich velkému formátu, který přesahuje 3 metry, vyžaduje jejich řezání odborníka. Terasové desky Paradyz 2.0 nabízejí o něco menší formát a tloušťku 20 mm.

K instalaci desek budete potřebovat také lepidlo, maltu pro venkovní použití a distanční podložky. Proces lepení vypadá podobně jako u keramických terasových desek. Desky se však dodávají ve velmi velkých formátech a k jejich řezání je zapotřebí specializované vybavení. Díky tomu je možné položit i celou terasu s většími formáty materiálu. Pokud uvažujete o pokládce vlastní v menším formátu – doporučujeme výše zmíněné terasové dlaždice 2.0.

Která terasová deska je nejlepší? Velkoformátová písková, kompozitní nebo snad keramická?

Nejdůležitějšími parametry materiálu pro použití na terase jsou protiskluznost a mrazuvzdornost. Surovina bez těchto vlastností není pro venkovní použití vhodná – povrch terasy by byl pravděpodobně vhodný k výměně po první zimní sezóně.

Nejlepší variantou by byla investice do velkoformátového skvrnitého povrchu terasy. Jedná se o materiál získaný z přírodních surovin. V sortimentu Paradyz je na výběr mnoho zajímavých možností. Materiál můžete snadno sladit s terasou tak, aby ladil s ostatními prvky terénní úpravy a barvou fasády budovy.

Desky jsou k dispozici ve variantách imitujících mramor nebo dokonce módní architektonický beton. Možností je opravdu hodně – nejen co se týče stylu a barvy, ale také velikosti.

Terasová podlahová deska nebo přírodní dřevo?

Dřevo je elegantní materiál pro úpravu interiérů a teras, ale je také neuvěřitelně náročné. Vyžaduje cyklickou impregnaci – dokonce každý rok, a to ještě nikdy nezaručí, že voda, nízké zimní teploty a každodenní používání nepoškodí povrch prken.

Pokud vám záleží na maximální funkčnosti vaší terasy a chcete ji připravit tak, aby minimálně několik příštích desetiletí nepotřebovala renovaci – vsaďte na osvědčená řešení, tedy velkoformátové dlaždice a vodotěsné terasové desky Paradyz. Terasové dlaždice 2.0 jsou také vynikajícím řešením, ale v menším formátu.

Jednorázová investice do velkoformátových dlaždic vám umožní užívat si krásnou a funkční terasu po mnoho let. Ani tuhá zima nemůže poškodit dlaždice nalepené na betonovém podkladu nebo položené na schodech ve větraném systému.

 

Převzato z Paradyz.pl


Spékaný křemen pro terasy – nový způsob vytváření neobvyklých povrchových úprav Spekaný kremeň na terasy – Nový spôsob vytvárania neobvyklých povrchových úprav