Jaká je životnost benátského štuku?

Při stavbě domu si každý dává záležet, aby použil kvalitní materiál, který vydrží dlouhodobě, v opačném případě dochází k častým opravám, což se prodraží mnohem více, než vyšší počáteční investice do materiálu.

Souběžně také majitelé vyžadují, aby se doma cítili útulně, s tím neodmyslitelně souvisí vzhled interiéru. Benátský štuk je nejen dokonalý na povrch, ale také představuje eleganci, které se fantazie neklade, vybrat si můžete z několika desítek barevných odstínů, ve kterých se benátský štuk míchá.

 

Jak zajistit dlouhodobou životnost benátského štuku

Správná aplikace – správná aplikace je pro benátský štuk základní charakteristikou. Dodržet musíte přesný návod, který je popsán u jednotlivých nádob, které si zakoupíte. Před použitím benátský štuk řádně promíchejte, než ho začnete aplikovat na stěny. Dodržujte také časové rozestupy, aby jednotlivé vrstvy stihly řádně uschnout.

Ochranná vrstva – u benátského štuku je dvojnásobně důležité, aby jeho životnost byla dlouhodobá, obzvláště pokud se jedná o prostory koupelny, sauny a jiných míst, kde je vysoká pravděpodobnost vlhkosti. Pokud není benátský štuk ošetřen ochrannou vrstvou vosku nebo laku, není jeho účinnost voděodolnosti zaručená, může se tak stát, že se vám v místnosti bude tvořit plíseň.

Péče o benátský štuk – nespornou výhodou bývá snadná údržba, stačí jen otřít vlhkým hadříkem a máte doma čisto, žádné nečistoty, na štuk se nechytá ani prach. Máte-li benátský štuk na zdech již delší dobu, poraďte se s profesionály, zda není vhodné aplikovat další ochrannou vrstvu.

Pokud si zakoupíte benátský štuk, aplikujte ho v blízké době, nenakupujte do zásoby, že ho jednou využijete, záruka na originální balení je pouze 1 rok. Prodyšnost materiálu je velice vysoká, jestliže se při aplikaci budete řídit přesnými pokyny, které jsou uvedeny na obalu, bude vám benátský štuk sloužit v řádu několika desítek let.


Jaká je životnost benátského štuku? Aká je životnosť benátskeho štuku?