Kamenný koberec do koupelny

Nová koupelna za 2 dny? Ano, je tu kamenný koberec

Prohlížíte si koupelnu a obáváte se, že nutná rekonstrukce znamená stěhování na několik týdnů a stavební práce, co převrátí chod domácnosti? Nemusíte. Kamenný koberec do koupelny můžete směle položit na stávající obklad.

Jak se používá směs na kamenný koberec

Kamenný koberec má všestranné použití. Velkým benefitem je zejména to, že je možné použít jej i na svislé plochy. Aplikace na vertikální stěny dokonce nepotřebuje žádné bednění nebo oporu. Směs drobných kamínků obalených pryskyřicí perfektně vyrovná plochu a zároveň vytváří svrchní vrstvu. Je jednoduše tvárná. Nečekají vás žádné spáry ani složité prořezy. Jen nanesete a uhladíte.

 

Koupelna s přírodním materiálem

Kámen jako přírodní materiál má nejen vysokou odolnost, ale i estetickou hodnotu. Je to nadčasový design, který si okamžitě oblíbíte. Kamenným kobercem můžete obložit vestavěnou vanu nebo sprchový kout a získat zajímavý detail interiéru koupelny.

Bránit se nemusíte ani použití kamenného koberce namísto koupelnových obkladů. Radost budete mít z jednoduché instalace i následné snadné údržby. Vynechat nesmíte ani koupelnovou podlahu. Kamenný koberec do koupelny je vysoce odolný a s interiérovým gelovým zátěrem nepropustí žádnou vlhkost.

Rekonstrukce koupelny za víkend

Nejnáročnější částí rekonstrukce je určitě vytrhání a odstranění starých obkladů. Poté je nutné stěny vyhladit a často i nanést novou vnitřní omítku. Následně počkat na zaschnutí a teprve poté začít s novým obkladem.

Co kdybyste tuto část mohli zcela vynechat? Kamenný koberec totiž můžete nanést i na původní obklady. Rekonstrukce pak neznamená dlouhé týdny ale jen pár dní. Někdy stačí víkend a nová podoba koupelny je na světě.

Na základní vytvrdnutí postačí jeden den. Pak je vhodné ještě kamenný koberec uzavřít svrchní vrstvou interiérového gelu.


Kamenný koberec do koupelny Kamenný koberec do kúpeľne