Kamenný koberec kolem bazénu

Jak zabezpečit protiskluzový povrch kolem bazénu

Pořídili jste si zahradní bazén nebo uvažujete o jeho koupi? Pak musíte vyřešit nejen umístění nádrže, ale i úpravu okolní plochy. Požadavkem je jistě snadná údržba povrchu a zároveň bezpečí při používání. To vám zajistí kamenný koberec kolem bazénu.

Co je unikátní na kamenném koberci

Směs pryskyřice a říčních kamínků je výjimečná tím, že je takzvaně samo-drenážní. To znamená, že odvádí vlhkost do spodních vrstev půdy a není třeba se obávat vzniku kaluží. Tím se stává kamenný koberec kolem bazénu mnohem lepší volbou než dlažba. Pokládka je poměrně jednoduchá a rychle schne.

Je mnohem pevnější než beton, přitom se nemusíte bát žádného oloupání nebo popraskání. Kamenný koberec nepromrzá a má dlouhou životnost. V okolí bazénu oceníte i to, že našlápnutí bosou nohou je příjemným zážitkem. Struktura kamenného koberce přirozeně masíruje plochu chodidla a povrch je příjemně teplý. Zároveň se struktura postará o to, aby povrch neklouzal.

 

Jasná volba pro bazén, kamenný koberec

Jistě nechcete, aby se vám do bazénu nanesly nečistoty z okolí. Největším zdrojem nečistot není vítr, ale naše chodidla. Proto je nutné udržovat plochu v okolí bazénu v nejvyšší čistotě. Kamenný koberec kolem bazénu můžete čistit běžnou vodou stejně jako dezinfekčními prostředky.

U dlaždic jsou největším problémem velké spáry, které jsou špatně dostupné a náročné na úplné vyčištění. To se vám s kamenným kobercem nemůže stát. Jelikož nemá žádné spáry nevzniká ani prostor pro vznik plísní. Nemusíte mít obavy nechat děti běhat bosky, ba naopak. Chůze bosou nohou po struktuře kamenného koberce je zdraví prospěšná. Masáž akupunkturních bodů na chodidlech pomáhá snižovat krevní tlak a posiluje imunitní systém. Už jste si jistě vybrali povrchovou úpravu v okolí bazénu. Bude to kamenný koberec. Teď zbývá jen vybrat dekor.


Kamenný koberec kolem bazénu Kamenný koberec okolo bazénu