Kamenný koberec zkušenosti

Odolný a praktický. To říkají zkušenosti o kamenném koberci

Kamenný koberec je znám už více než dvě desetiletí. Směsi však prošly několika inovacemi a vylepšily užitné vlastnosti finálního produktu. Výtečné zkušenosti mají uživatelé venkovních kamenných koberců, při umístění okolo bazénu. Perfektní jsou i na schodištích.

3 ocenění pro kamenný koberec

Velkou popularitu si kamenné koberce začaly získávat, jakmile je uživatelé instalovali do okolí zahradních bazénů. Na povrchu se netvoří kaluže a vlhkost je odváděna do spodních vrstev. O kamenném koberci se říká, že je samo-drenážní. V okolí bazénu budete mít díky němu plochu na které je minimální riziko uklouznutí. Kamenný koberec položíte v jedné ploše a nebudete se potýkat s jedinou spárou. Tím si výrazně usnadníte čištění a údržbu.

 

Druhým místem, kde kamenný koberec zkušenosti uživatelů jen chválí, je schodiště. I od schodiště vyžadujete, aby neklouzalo a bylo maximálně bezpečné. Kamenný koberec se začal umísťovat nejen na schodiště ve venkovních prostorách, ale čím dál častěji i do interiéru. Otevřené schodiště obložené drobnými bělostnými kamínky je navíc nádherným prvkem interiéru.

Do třetice získal kamenný koberec mnoho ohlasů při rekonstrukcích postarších koupelen. Dodnes vidíme mozaiky malých kachliček s kytičkovými vzory a popraskané dlaždice v tisících bytů a domů. Proč? Protože se majitelé obávají, že by rekonstrukce znamenala naprosté odstavení koupelny na několik týdnů, namáhavé strhnutí původních obkladů a nutnost nové vnitřní omítky. I pro ně je tu však kamenný koberec, který lze nanést na původní obklad. Koupelna získá moderní vzhled už za několik hodin.

Zkušenosti s údržbou kamenného koberce

Přirozená struktura kamenného koberce budí stálý dojem perfektní čistoty. Ačkoliv na první pohled ušpinění nevidíte, přesto je třeba koberec čas od času vyčistit. Jak? Venku vám bude stačit zahradní hadice, v interiéru mop. Použít můžete i desinfekce a jiná čistidla. Kamenný koberec je dokonale odolný.


Kamenný koberec zkušenosti Kamenný koberec skúsenosti