Klinkerové fasády – Proč je to dobré Řešení?

Příprava estetické klinkerové fasády je dobrým řešením, pokud chcete vytvořit stěny, které odpovídají nejnovějším trendům v povrchových úpravách budov. Rozmanitost materiálů, které jsou k dispozici pro povrchovou úpravu vnějších stěn, je obrovská. Moderní klinkerová fasáda je tou nejlepší volbou, zejména pokud nám záleží na trvanlivosti, snadné údržbě a eleganci celého povrchu fasády.

Použitím moderních klinkerových obkladů na fasádu můžeme vytvářet konzistentní kombinace obkladů s jinými způsoby povrchové úpravy fasády. Podívejme se, jak lze v praxi vyzdít dům pomocí klinkerových cihel nebo jiných verzí klinkeru, které jsou k dispozici u společnosti Paradyz.

Proč zvolit pro fasádu klinker Paradyz?

Nadčasová klinkerová fasáda je skvělým řešením už jen proto, že dokáže zachovat vysokou úroveň estetiky povrchů vnějších stěn. To však není jediná charakteristická vlastnost klinkerových obkladů, které se na fasádě dobře uplatní. Klíčovými rozlišovacími vlastnostmi klinkeru dostupného od společnosti Paradyż jsou:

 • Trvanlivost – klinkerové fasádní obklady Paradyz jsou materiálem, který se vyznačuje především odolností vůči povětrnostním vlivům, blednutí a mechanickému poškození.
 • Mrazuvzdornost – jedná se o základní parametr, který je důležitý z hlediska použití klinkerových fasád. Díky tomu, že je klinker Paradyz mrazuvzdorný, lze jej bez problémů použít na fasády, které si zachovají svou trvanlivost po mnoho let.
 • Čistota bez námahy – použijeme-li na fasádu klinkerový obklad, získáme možnost bez námahy čistit vnější povrchy stěn domu.
 • Univerzálnost použití – klinker je neuvěřitelně univerzální, pokud jde o praktické využití. Tento materiál je vhodný pro celou plochu vnější fasády, stejně jako pro sokly, které ochrání stěnu před nečistotami, vlhkostí a poškozením přímo na povrchu.

S ohledem na tyto faktory můžeme s jistotou říci, že klinkerová fasáda je v současné době nejrozumnější volbou. Pokud hledáme způsob, jak dokončit vnější stěny budovy trvanlivě, esteticky a v souladu se současnými designovými trendy, je klinker Paradyz nutností.

Kolekce Sundown Marron

Kolekce Sundown – klinker ideální pro fasádu každého domu!

Nejzajímavější klinkerové obklady na fasádu jsou ty z kolekce Paradyz Sundown. Jedná se o novinku v naší nabídce, kdy celá kolekce vznikla ve spolupráci s Majou Ganszyniec . Dá se říci, že jde o modernistický styl zasazený do klasického prostředí.

Fasádní klinker je univerzální materiál a kolekce Sundown je vším tím, co je na klinkeru nejlepší. Výběrem materiálu z této kolekce se rozhodujeme pro neotřelý pohled na design exteriérových budov. Kombinace moderních technologií, nadčasových barev a různých formátů na výběr zaručuje vytvoření bezvadně vypadajících vnějších stěn.

Pokud jde o barvy kolekce Sundown Paradyz, rozlišujeme:

 • Terra – červená hliněná barva, která se dokonale hodí ke stěnám budov s klasickým tónem.
 • Cotto – světlá a teplá surová cihla ideální pro klinkerovou fasádu modernistických, loftových a moderních staveb.
 • Sand – je jinak známá jako klasický okr, zlatožlutá barva klinkerové fasády. Pokud chcete, aby se vaše budova odlišovala od ostatních a byla svěží a veselá, pak bude nejlepší volbou klinker Sundown Sand.
 • Marrone – výrazná třešňová barva fasádního klinkeru Paradyz je vhodnou volbou pro obklady vnějších stěn budov v městských oblastech. Takové barevné provedení znamená, že případné nečistoty na stěnách nejsou příliš viditelné, a navíc budova získá na estetice. Třešňový stěnový klinker bude krásně ladit s antracitovou střechou a bílým okenním truhlářstvím.
 • Tundra – je poslední možností, klinker vedený v tónu módní zelené. Dobře se kombinuje s bílými doplňky na vnějších stěnách budov. Hodí se k nemovitostem v blízkosti zelených ploch, například lesů. Použijeme-li klinker Sundown Tundra, náš dům nebude narušovat přirozené uspořádání prostoru – bude vlastně absorbován do organických struktur kolem celého domu.

Kolekce sundown Tundra

Proč zvolit pro fasádu klinkerové obklady z kolekce Sundown společnosti Paradyz?

Nejnovější kolekce fasádních klinkerových obkladů Sundown Paradyz je hitem, zejména pokud hledáte jasné, výrazné a přitom nenápadné zvýraznění kompozice vytvořené na vnějších stěnách vašeho domu.

Obrovská rozmanitost klinkerových obkladů v kolekci Sundown Paradyz nám umožňuje připravit plochy na stěnách tak, aby se od sebe lišily: strukturou, odstíny a leskem při různém osvětlení.

Klíčovými aspekty, které určují ekonomickou výhodnost nákupu fasádního klinkeru z kolekce Sundown, jsou:

 • odolnost a trvanlivost
 • žádné riziko absorpce vlhkosti díky výrobě technologií lisování a utěsnění vrchní vrstvy slinku spolu s impregnačním prostředkem
 • odolnost proti mrazu
 • rozmanitost použití

Fasádní klinker Sundown Paradyz je ideální volbou, pokud hodláme renovovat starou budovu zvenku nebo uvnitř. Tento typ klinkeru se osvědčí všude tam, kde chceme zachovat předválečnou, klasickou atmosféru budovy. Samozřejmě se nebráníme ani použití například klinkeru v barvách Cotto v moderních designových projektech.

Kolekce klinkerů Sundown Paradyz je tedy dobrou volbou pro investiční projekty, dokončování vlastního bydlení, ale i pro pokročilejší projekty, které vyžadují inovativní řešení a materiály na míru stavby.

Stojí za zmínku, že kolekce Sundown zahrnuje také klinkerové parapetní desky, které dokonale doplňují celou úpravu budovy a splývají s ostatními prvky, jako je klinker na fasádě.

Kolekce fasádního klinkeru Paradyz – které se vyplatí vybrat?

K vytvoření dokonale vypadající, odolné a snadno čistitelné fasády potřebujeme nejprve správný materiál. Kolekce klinkerů Paradyz jsou dokonalým řešením pro vytvoření krásně vypadajících vnějších stěn budovy, které zároveň odpovídají nejnovějším trendům v oblasti dokončování staveb. Za zmínku určitě stojí i kde všude lze venkovní dlažbu použít.

Níže jsme připravili seznam nejlepších kolekcí klinkeru Paradyz, které stojí za zvážení při výběru materiálů potřebných k dokončení fasády domu.

Kolekce Eremite Sand

Kolekce Eremite

Tato kolekce je dobrou volbou, pokud chceme zachovat béžovou barevnost vnějších stěn budovy. Domy dokončené působivým klinkerem v béžové barvě vypadají nadčasově, jako španělské vily.

V této kolekci jsou čtyři barevné varianty: béžová, písková, sivá a krémová. Jednotlivé verze se liší především odstínem béžové, počínaje světlejšími odstíny a konče typicky krémovou barvou.

Kolekce Ardis

Tento fasádní klinker Paradyz je vynikající volbou, pokud oceníme elegantně vypadající stavby. V tomto případě byla kolekce klinkerů Ardis inspirována břidlicí. Výsledkem je, že klinkerové fasády vyrobené z materiálu této kolekce vynikají saténovým leskem a tmavě šedým zbarvením.

Paradyz nabízí až tři odstíny šedé: světlou, tmavou a rezavou, které jsou vhodné jak pro tlumené úpravy, tak pro odvážnější, moderní návrhy fasády domu.

Kolekce Carrizo

Další možností jsou fasády z klinkeru kolekce Carrizo společnosti Paradyz. Tento materiál kombinuje imitace dřeva a cementu. Volbou takového slinku získáme téměř neomezené možnosti tvorby kompozic na vnějších stěnách. Efekt kombinace imitace dvou materiálů (dřeva a cementu) dodává objektu nadčasový charakter.

Zde rozlišujeme tři zcela odlišné grafické a barevné varianty: šedou, čedičovou a dřevěnou. Výrazný grafit se hodí do typicky moderních a modernistických úprav, zatímco imitace ořechového dřeva zapadá do stěn budovy ve stylu vintage.

Design připomínající dřevo se skvěle kombinuje s terasovou dlažbou 2.0, která je rovněž k dispozici v nabídce Paradyz. Můžeme tak vytvořit estetickou fasádu budovy, která plynule přechází na povrch podlahy terasy. Charakteristickým rysem slinutých dlaždic kolekce Carrizo jsou esteticky příjemné struktury tzv. pruhů, které odkazují na nejmódnější designové trendy, tedy: minimalistické pruhy a všudypřítomné lamely.

Kolekce Viano

Naším čtvrtým návrhem je kolekce Viano, fasádní klinker v přírodních odstínech antracitové a šedé barvy. Je to vhodný materiál nejen na fasádu, ale také na terasy, balkony a koupelny. Matný povrch klinkerových obkladů dodává celému objektu nadčasový nádech, zatímco tónový design a více variant fasádního klinkeru Paradyz vám umožní vytvořit jedinečné uspořádání na vnějších stěnách vaší budovy.

Kolekce Viano je inspirována přírodou, takže se dokonale hodí k nejnovějšímu trendu designu, modernímu organickému. Pokud chcete mít výjimečně estetickou, jemně loftovou a snadno čistitelnou fasádu, rozhodně vsaďte na klinker z kolekce Viano.

Kolekce Sundown Cotto

Klinker na fasádě – s čím se dá kombinovat? Shrnutí

Moderní klinkerové fasádní desky Paradyz lze kombinovat prakticky se všemi oblíbenými materiály používanými pro povrchovou úpravu fasád. Hodně záleží na tom, jakou kolekci klinkeru zvolíme, i když většina kolekcí Paradyz, jako jsou Arteon, Taurus, Sundown nebo Natural, se hodí k: fasádní omítce, dekorativnímu dřevu, kovovým prvkům zdobícím povrch fasády, a dokonce i ke skleněným venkovním zábradlím.

Dobrým příkladem kombinace fasádního klinkeru s jinými materiály by byla například spodní část stěny do výšky cca 50-60 cm z klinkerového obkladu, zatímco celá stěna nad ním by byla z fasádní omítky. Tímto způsobem klinker přebírá nejtěžší nečistoty a chrání stěny budovy před poškozením. Tímto způsobem vytvoříme nejen odolný, ale také vysoce estetický povrch vnějších stěn budovy.

Není námitek ani proti použití fasádního klinkeru ve vnitřním uspořádání domu, např. v obývacím pokoji na stěně za televizí. Můžeme kombinovat například klinker v odstínech šedé s dřevěnými lamelami. Taková kombinace se skvěle hodí do podkrovních interiérů a dodá místnosti osobitý styl a eleganci.

 

Převzato z Paradyz.pl


Klinkerové fasády – Proč je to dobré Řešení? Klinkerové fasády – Prečo je to dobré riešenie?