Obklady pro krb – Na co si dát pozor?

Výběr správných obkladů pro krb není jen otázkou estetiky, ale také bezpečnosti a trvanlivosti. Správné obklady pro krb mohou zcela proměnit interiér a vytvořit útulnou a elegantní atmosféru. Zajímavým řešením jsou v tomto ohledu velkoformátové (křemenné) sintry, které si v těchto a mnoha dalších aplikacích neustále získávají oblibu.

V následujícím článku vám nastíníme, na co se při výběru obkladů pro krb zaměřit a jaký výrobek pro tento účel zvolit. Doporučujeme vám také prohlédnout si sortiment Paradyz – máme skladem ty nejlepší suroviny na trhu, které jsou ideální pro pokládku na obestavbu krbu. A nejen to, za zmínku určitě stojí říci, proč jsou klinkerové fasády tak dobré řešení?

Krb – stylový a praktický doplněk každého interiéru

Krb je nejen funkčním prvkem interiéru, ale také důležitým dekorativním prvkem. Dodává interiéru charakter a jedinečnou atmosféru. Poskytuje teplo, které je přirozené a příjemné. Rozhodně více než to, které vytvářejí tradiční topné systémy.

Otevřený krb navíc vytváří dojem útulné a příjemné atmosféry a umožňuje relaxaci. Není proto divu, že navzdory rozvoji civilizace a stále novějšímu vývoji topných systémů je krb pro mnoho lidí stále velmi často žádaným prvkem interiéru a funkčnosti.

Co tedy můžete udělat pro to, aby krb plnil svou funkci, byl vizuálně atraktivní a zároveň zcela bezpečný? Dbejte na to, aby byl navržen a vyroben z těch nejlepších surovin na trhu. Významnou roli z hlediska bezpečnosti i estetiky zde hrají obklady nebo sintry pro krb, které jsou nejen dekorativním, ale i praktickým zakončujícím prvkem krbu. Můžete si je objednat ze sortimentu Paradyz a můžete si být jisti, že výsledný efekt bude uspokojivý.

Kolekce Elegant Surface Silver

Jak navrhnout krb? Průvodce krok za krokem

Navrhnout krb není snadný úkol, který vyžaduje správné znalosti, dovednosti a zkušenosti. Krb je součástí topného systému, proto musí být navržen správným způsobem, aby jeho používání bylo zcela bezpečné.

Postup navrhování krbu je následující:

 1. Shromáždění potřebných technických údajů z hlediska umístění krbu, kouřovodu, množství volného prostoru a požadavků a rozpočtu investora.
 2. Analýza těchto údajů a výpočty pro stanovení optimální energetické účinnosti krbu.
 3. Výběr typu krbu (na dřevo, plyn, elektřinu atd.).
 4. Vytvoření návrhu včetně vizuální vrstvy.
 5. Konzultace se zákazníkem.
 6. Finalizace projektu a realizace.

Nezapomeňte vždy sledovat všechny fáze prací. Jen tak budete mít jistotu, že stavba krbu s obkladem Paradyz bude probíhat podle plánu ve fázi návrhu.

Kolekce Desertdust Grafit

Které obklady kolem krbu a které na něm? Tady je menší Inspirace

Dokončení prostoru kolem krbu je zásadním procesem pro dosažení požadovaného vizuálního efektu. Použitím správných keramických obkladů, slinutých dlaždic nebo velkoformátových sintrů od společnosti Paradyż zároveň ochráníte krb před různými druhy poškození, čímž prodloužíte jeho životnost a zajistíte bezpečné používání.

Z tohoto důvodu vyžaduje výběr obkladů pro krb zvážení několika klíčových faktorů, jako např:

 • Tepelná odolnost: jedním z nejdůležitějších aspektů je výběr materiálu, který odolává vysokým teplotám a je bezpečný pro použití v blízkosti ohně.
 • Pevnost a trvanlivost: vyberte obklady pro komín uvnitř domu, které jsou odolné proti poškrábání a oděru, zejména pokud je krb často používán.
 • Snadná instalace a údržba: věnujte pozornost tomu, zda je instalace kachlů snadná a odolná, stejně jako doporučení pro údržbu a čištění kachlů.
 • Vzhled a styl: obklady by měly odpovídat celkovému vzhledu a stylu vašeho domu. Můžete si vybrat různé vzory, barvy a povrchové úpravy, které budou ladit s vaším interiérem, aby byl jednotný a estetický.
 • Velikost a tvar dlaždic: tyto parametry jsou důležité nejen pro instalaci dlaždic, ale také pro to, jakého vizuálního efektu jimi chcete dosáhnout.

Pokud jde o styl, můžete se rozhodnout pro velkoformátové dlaždice Paradyz s různými vzory a barvami. Pro moderní a minimalistické prostory členěné klasickým krbem doporučujeme obklady imitující přírodní beton nebo mramor.

Alternativní možností pro skandinávské a boho prostory jsou obklady v odstínech šedé a béžové. Nezapomeňte, že se vždy snažte sladit styl dokončovacích prvků krbu a okolního prostoru tak, aby design celé místnosti působil soudržně.

Kolekce Horizon Gold TRI-D

Velkoformátové broušení pro krb od společnosti Paradyz – je to dobrá volba?

Křemenné sintry jsou desky s velkou plochou a malou tloušťkou, vyráběné z jílů, písku a přírodních pigmentů. Jedná se o zcela přírodní materiál, který je při výrobě vystaven extrémně vysokým teplotám a intenzivnímu tlaku. Výhody velkoformátových sintrů pro použití v obložení domácího krbu jsou následující:

 • Trvanlivost a odolnost proti poškození.
 • Odolnost vůči vysokým teplotám.
 • Snadné čištění a údržba.
 • Krásný a stylový vzhled, který vydrží dlouhá léta.

Krbová deska z řady Paradyz spolu s velkoformátovými sintry tvoří dokonalou kompozici pro váš domov. Pokud plánujete estetické obestavění krbu a nové uspořádání prostoru kolem něj – nechte se inspirovat a využijte řadu Paradyz. Jistě najdete pozoruhodná řešení, která potěší vás i ostatní členy domácnosti.

 

Převzato z Paradyz.pl


Obklady pro krb – Na co si dát pozor? Obklady na krb – Na čo si dať pozor?