Koupelna s bílými obklady. Jak zatraktivnit světlé stěny a podlahy?

Zářivě bílá koupelna je snem mnoha z nás

Je spojována s dokonalou čistotou, estetikou a nadčasovostí. Bohužel se takový interiér může rychle stát nudným a přestavba interiéru je poměrně náročná. Proto je dobré navrhnout bílý interiér již od počátku tak, aby byl světlý a zároveň vizuálně přitažlivý. V tomto článku vám poradíme, jak toho dosáhnout.

Koupelna s bílými obklady od Tubadzin je skvělým výchozím bodem pro vybavení ve zvoleném stylu. Může tvořit základ pro glamour i moderní styl. Vše záleží na výběru doplňků. A ty lze v bílé koupelně sladit téměř podle libosti. Poradíme vám, jak interiér takové koupelny elegantně zatraktivnit, a to nejen pomocí dalšího vybavení, ale také promyšleným výběrem samotné keramiky.

Bílá koupelna

Nejkrásnější koupelny – návrhy s jedinečnými stěnami

Je důležité si před zařízením koupelny bílými obklady odpovědět na otázku, zda je cílem jednotná bílá barva. Odpověď by měla znít: ne! Bílé obklady jsou samozřejmě nadčasové, ale ty, které se vyznačují i jemným dekorem, budou nejen mnohem estetičtější, ale zaručí fenomenální dekorativní efekt.

Dobrá volba obkladů pro koupelnu

Vynikající volbou jsou bílé obklady v koupelně, jejichž barva je propletena jemnými nitěmi šedé a černé, inspirovány strukturou ušlechtilého kamene – onyxu, například z kolekce Onice. Leštěný povrch těchto obkladů odráží světlo, což umožňuje opticky zvětšit a prosvětlit prostor, a díky nestejnoměrným vzorům nebude působit jednotvárně. Pro tuto barevnou variantu je vhodné použití šedé spárovací hmoty, která je v současné době trendem v co nejtenčím provedení.

Koupelna onice

Jak využít obklady k zvýraznění interiéru

Pokud přemýšlíte, jak zvýraznit svůj interiér bez zbytečných doplňků jako jsou textilie, obrazy nebo jiné dekorace, zaměřte se na obklady. Kombinace zlaté a černé barvy se dokonale hodí k bílé. Obklady uspořádané do geometrické mozaiky mohou zvýraznit například stěnu se zrcadlem a vytvořit výjimečný efekt optické iluze. Dekorativní prvky na obkladech mohou nahradit jiné, mnohdy prostorově náročné předměty.

Jak zatraktivnit podlahy v bílé koupelně? Inspirace

Podlaha v bílé koupelně by měla kombinovat funkčnost, eleganci a estetiku. Měla by zajistit bezpečnost i ve vlhkých zónách a zároveň být vizuálně atraktivní. Nejlepší je volit obklady s totožným onyxovým vzorem jako na stěnách, čímž dosáhnete jednotného a elegantního vzhledu. Světlé obklady inspirované onyxem vytvoří dojem prostornější a světlejší koupelny.

podlahy v bílé koupelně

Volba jednolitých bílých dlaždic na podlahu je sice moderní, ale dynamický a poutavý vzhled dosáhnete s dlaždicemi s jemným vzorem. Pokud se rozhodnete pro světlé béžové dlaždice, doporučuje se je sladit s koberečky v barvě dekorace. Tyto koberečky budou harmonizovat s keramikou a zútulní prostor.

Teď už víte, jak dokonale zařídit stěny a podlahy vaší bílé koupelny. Pro elegantní, světlý a poutavý interiér nejsou potřeba další dekorace!

 

Přečtete si také: Koupelna jako v zrcadlech

 

 

Převzato z Tubadzin.pl


Koupelna s bílými obklady. Jak zatraktivnit světlé stěny a podlahy? Kúpeľňa s bielymi obkladačkami. Ako zatraktívniť svetlé steny a podlahy?