Marmolit na sokl, co potřebujete vědět, než začnete budovat?

Typicky se marmolit používá například na sokl domů. Proč a jaké přednosti tato omítka při používání má?

Ochraňte sokl svého domu

Péče o sokl domu znamená, že majitel stavby se zamyslel nad praktičností celé realizace a zároveň prokázal při přemýšlení nad designem smysl pro detail.

Sokl se musí obložit jednak proto, abychom zamezili přístupu vody, neboť zatékající voda způsobí vzlínání vlhkosti, což se projeví na fasádě i zdivu. Zároveň je obložení potřeba i proto, abychom zajistili tepelnou izolaci. Pro obklady se proto používají různé materiály a marmolit je jedním z nich.

Jeho použití má řadu výhod: Tento typ dekorativních fasádních omítek je mimořádně odolný vůči různorodým povětrnostním vlivům.

Typická je pro něj i velmi dlouhá životnost. V tom se podobá klasickému kameni. Žádoucí vlastnosti přírodního kamene však má pouze marmolit přírodní, tj. z kamene vyrobený. Setkat se nicméně můžete i s marmolitem vyráběným ryze uměle.

Dekorativní fasádní omítka je otěruvzdorná a odolná vůči vlhkosti. Kromě mechanické odolnosti vyniká marmolit také omyvatelností.

 

Efektní dekorace pro vaši fasádu

Marmolit na soklu představuje i efektní designový prvek. Vybrat si totiž můžete nejen z různých barevných provedení, ale také z odlišné zrnitosti omítky. To ve výsledku vytvoří mimořádně poutavý a originální architektonický prvek.

Povrch soklu potažený marmolitem lze beze zbytku přizpůsobit zbytku fasády a posílit tak žádoucí dojem. Nezáleží na tom, o jaký typ objektu se jedná, zda o komerční či o běžné bydlení, případně na tom, jaký styl majitel stavby vyznává. Marmolit se dá pojmout moderně, svěže nebo extravagantně, ale také nenápadně, přirozeně a velice uměřeně.

V porovnání například s dlažbou na soklu navíc aplikace marmolitu není pracná. S dodržením doporučeného pracovního postupu se do ní může s úspěchem pustit i amatérský stavebník. Výsledek bude vypadat jen s minimálním úsilím naprosto profesionálně.


Marmolit na sokl, co potřebujete vědět, než začnete budovat? Marmolit na sokel, čo potrebujete vedieť, kým začnete budovať?