Marmolit na podlahu, proč tohle doma určitě nechcete zkusit?

Marmolit má kvůli vynikající odolnosti široké možnosti uplatnění. Může přijít také na podlahu a jaký materiál případně vybrat?

Je marmolit vhodný na podlahu?

Marmolit patří mezi univerzálně použitelné omítky na zdech, použit může být například i místo obkladu v koupelně. Značná variabilita vedla tak zejména laické stavitele k nutnému přemýšlení nad tím, zda se marmolit hodí i na podlahu.

Ti, kteří se do podobných experimentů sami pustili, mohli být výsledkem zklamaní. Odborníci se shodují (a samotní distributoři na to upozorňují): Marmolit na podlahu určitě vhodný není. Pokud se použije tak, jak má, můžeme jeho životnost počítat i na desítky let.

Při použití na podlahu však tak trvanlivý není a vrstva se může začít odlupovat. Trvalé namáhání na nášlapné ploše jednoznačně nemá tento materiál šanci zvládnout. Primárně se jedná o dekorativní omítku vhodnou k použití například na fasády domů.

 

Kamenný koberec elegantně řeší situaci

S podobným efektem lze na podlahu využít lépe tzv. kamenné koberce. Opět se jedná o směs kamenů a pojiva, vizuální efekt je tedy do značné míry podobný jako u marmolitu. Tento typ povrchů má jednak dekorativní funkci. Zároveň je dostatečně odolný, minimální životnost se obvykle počítá na několik desítek let.

Používá se jako konečná povrchová úprava povrchu zpevněného, například betonového. Může být využit v interiéru i v exteriéru. Z důvodu možné barevné nestálosti se kamínky však nebarví a ponechává se jim přírodní podoba. Zejména pro použití uvnitř tak můžete být do určité míry designově limitováni.

Naopak platí, že kamenné koberce by se neměly nanášet na vysoké svislé plochy. Pro tento účel je právě určen marmolit. Vhodně zvolená kombinace obou materiálů vám tak dovolí především využít působivý vzhled přírodního kamene, oba povrchy sladit a zároveň všestranně uchovat žádoucí funkční vlastnosti. Samozřejmostí je také plná zdravotní nezávadnost u obou těchto produktů.


Marmolit na podlahu, proč tohle doma určitě nechcete zkusit? Marmolit na podlahu, prečo toto doma určite nechcete skúsiť?