Vzorky, kam se podíváš aneb odhalte pravou tvář marmolitu

Marmolit nabízí pestrou škálu možností, jak změnit vzhled fasády či interiéru vašeho domu. Jak se v jednotlivých barevných odstínech zorientovat?

Co u marmolitu napoví vzorník

Prvním vodítkem, které při výběru marmolitu budete mít, bude v každém obchodě dostupný vzorník v podobě online nebo papírové. V něm najdete přehledně vyobrazené jednobarevné i vícebarevné varianty. Spektrum odstínů je velmi široké od neutrálních přírodních barev po extravagantní probarvované varianty například v modré.

Berte však ohled na to, že vzorník je vždy orientační a slouží spíše pro přibližný přehled nad tím, co vše má obchodník v nabídce. Nelze si nad ním dělat definitivní představu o tom, jak bude omítka vypadat, až ji nanesete na zeď.

 

Spolehněte se na „živé“ vzorky

Vždy se na vzorky podívejte v jejich reálné podobě. To lze jednak prohlédnutím omítek v kamenném obchodě. Pokud žádný obchod v nejbližším okolí nemáte, nemusíte ani tak nakupovat vyloženě „naslepo“.

Internetové obchody dnes již také nabízejí možnost nechat si vzorek jednoduše zaslat, aby si zákazník mohl udělat kompletní představu o tom, jak marmolit skutečně vypadá. Stačí si vybrat konkrétní typ z nabídky a zadat si internetovou objednávku. V klidu a pohodlí domova si pak omítku prohlédnete a můžete dostatečně dlouho přemýšlet nad tím, která se k vám domů hodí nejvíc.

Vzorky suché i mokré

V závislosti na konkrétním obchodníkovi můžete objednat vzorek tzv. suchý nebo mokrý. Mokrý vzorek vám výrobce nebo prodejce dodá v balení. Suchý vzorek je už natažený na podkladu tak, jak by reálně vypadal na zdi. Snadno si tak mezi sebou můžete porovnat i několik variant jakéhokoli marmolitu.

Ani u mozaikového marmolitu není na místě obava z nepřesností. Kamenná či umělá drť se míchá v přesně daném poměru, který zajistí stejný barevný výsledek. To, co uvidíte na vzorníku, tak stejně posléze budete mít i na zdi a nehrozí vám, že by převažovala jiná barva. Což by ve výsledku mohlo celkový dojem úplně zničit.


Vzorky, kam se podíváš aneb odhalte pravou tvář marmolitu Vzorky kam sa pozrieš, odhaľte pravú tvár marmolitu