Jaká je nejlepší fasádní omítka

Nejlepší fasádní omítka? Kvalitní a s dlouhou životností!

Vybrat si tu správnou fasádní omítku pro váš nový nebo rekonstruovaný dům je nezbytnou podmínku budoucího spokojeného bydlení. Kdo by se chtěl každý den dívat na fasádu, která se mu nelíbí?

Jaká konkrétně je ale nejlepší právě pro vás, to závisí do značné míry na tom, co konkrétně preferujete, resp. co konkrétně váš dům potřebuje.  Zatímco u novostaveb si můžete vybrat většinou cokoli, co neodporuje lokálním stavebním předpisům, u rekonstrukcí musíte brát větší ohled na stav domu a u historických objektů i na památková pravidla a také vlhkost, sklon k plísním apod.

 

Cena by neměla být jediným kritériem

Investice do fasádní omítky není investicí na rok či dva. Správně vybraná fasádní omítka by měla sloužit ideálně desítky let. Proto bychom se nikdy neměli rozhodovat jen na základě ceny, protože nízká cena bývá často provázena také nižší kvalitou. Z hlediska vlastností i designu se nabídka fasádních omítek neustále každoročně rozšiřuje. A právě parametry jako paropropustnost, voděodolnost, samočistící funkce, schopnost odolávat houbám a plísním by měly být pro výběr omítky tím základním.

Ve chvíli, kdy najdete fasádní omítku s požadovanými vlastnostmi s pro vás akceptovatelnou cenou, můžete vybrat i konkrétní barevný odstín, případně dekorativní vzhled omítky. U vzhledu je možné ustoupit a najít až druhou či třetí nejlepší variantu, ale u kvalitativních parametrů dělat kompromisy není příliš moudré.

Cena fasádní omítky není v rozpočtu stavy nebo rekonstrukce právě zanedbatelnou položkou. Proto se nebojte poradit s někým, kdo má s fasádními omítkami dostatek zkušeností. Myslete také na to, jakou formou chcete omítku aplikovat, protože pro strojové nanášení se nehodí všechny typy fasádních omítek. U designu si představte, že výraznou barvu nebo extravagantní dekorační omítku si pořizujete na řadu let. Méně je někdy více i u fasádních omítek.


Jaká je nejlepší fasádní omítka Aká je najlepšia fasádna omietka