Kamenný koberec na terasu

4 důvody proč patří kamenný koberec na terasu

Máte nevzhledný balkón nebo terasu, která by si už zasloužila renovaci? Kamenný koberec na terasu je to pravé. Jeho snadná instalace, dokonalý vzhled i užitné vlastnosti vás přesvědčí o tom, že terasa může být nejoblíbenějším místem v domě.

Kamenný koberec má vysokou odolnost

Dřevěný nebo betonový povrch je materiál, který se na terasy používal dlouhá léta. Vydrží takový povrch ve skvělé kondici? Bohužel ne. Déšť a mráz se na něm rychle podepíšou. Je nutná neustálá údržba a opravy.

Kamenný koberec na terasu vyniká vysokou odolností. Kamenný koberec zvládne déšť bez tvorby kaluží, mráz bez popraskání a vlhkost bez uklouznutí.

Kamenný koberec udržíte v čistotě zahradní hadicí

Jednou z hlavních předností kamenného koberce na terase je jeho jednoduchá údržba. Nevadí ani mastné fleky od grilování, rozlité nápoje nebo rozsypaný písek. Na vše stačí použít zahradní hadici.

 

Kamenný koberec vydrží desítky let

Je pevnější než beton a vydrží desítky let. Povrch se nijak neloupe, nepraská ani nekroutí.

A když se vám bude zdát povrch po letech méně lesklý? Stačí použít jednoduchý revitalizační nátěr. Ten se nanáší na svrchní vrstvu malířským válečkem a vrátí kamennému koberci zářivý vzhled.

Kamenný koberec hřeje

Stoupli jste si někdy bosou nohou na dlažbu? Určitě. Pak jistě víte, že je to povrch studený a tvrdý. Projít se po kamenném koberci je mnohem příjemnějším zážitkem. Struktura vás sama láká odložit na terase boty.

Samotný dotek je hřejivý. Je to málo? Kamenný koberec můžete doplnit o topnou rohož. Na tuto skutečnost je třeba myslet ještě před finální instalací. Topná rohož se pokládá pod vrstvu kamenného koberce.

Jelikož má kamenný koberec obvykle tloušťku kolem 1 cm, teplo bez problému prostupuje a terasa nezamrzá. Zároveň se na ní neusazuje napadaný sníh a nevyžaduje zametání.


Kamenný koberec na terasu Kamenný koberec na terasu