Kamenný koberec – spotřeba

Levná, krásná a přírodní krytina – kamenný koberec

Hledáte krytinu, co umí vykouzlit nádhernou příjezdovou cestu, bezpečnou plochu v okolí bazénu i poutavé chodníky v zahradě a okolí skalky? Pak dejte hlas kamennému koberci. Instalace je skutečně jednoduchá a zvládnete ji za pár hodin.

Jak vyřešit příjezdovou cestu a schodiště

Příjezd k rodinnému domu plný bláta a schodiště s popraskanými dlaždicemi nebo betonem je nejen nevzhledné, ale také nebezpečné. Už drobný déšť zvýší riziko úrazů, co teprve námraza? Proto je třeba dát příjezdové cestě a vstupnímu schodišti nový kabát. Nabízí se mnoho materiálů, ale ne každý má tak skvělé vlastnosti a vysokou odolnost jako kamenný koberec.

Výhodou je, že odvádí vlhkost do spodních vrstev a nenechává na povrchu kaluže. Zároveň je možné kombinovat jej s topnou rohoží a zajistit vyhřívání povrchu. Kamenný koberec neklouže a snadno jej udržíte v čistotě. Budete potřebovat jen zahradní hadici, běžný mop nebo smeták.

Směs kamenného koberce je možné použít i na svislé plochy. Vstupní schodiště získá nový a moderní vzhled.

 

Co přičíst ke spotřebě kamenného koberce

Kamenný koberec spotřeba se počítá snadno. Balení je dodáváno vždy s označením m2 plochy. Směs se snadno tvaruje, není nutné zaobírat se prořezem nebo odpady. Stačí znát jen velikost plochy v m2. Průměrná spotřeba na kamenný koberec o velikosti 1 m2 je 21 kg kamínků a penetrace od 0,1 do 0,4 kg na m2.

Při pokládce na nerovný povrch musíte přičíst asi 10 až 20 procent, podle velikosti nerovností. Vyšší spotřebu musíte počítat i na svislé plochy.

Další investicí jsou zakončovací lišty. Pokud budete upravovat do pravého úhlu, potřebujete desky a nepřilnavý nátěr. Desky následně odstraníte po úplném vytvrdnutí materiálu. K úpravě se používá hladítko, a to se při práci namáčí do ředidla, aby směs neulpívala na povrchu hladítka.


Kamenný koberec – spotřeba Kamenný koberec – spotreba