Marmolit v interiérech, mozaikové kouzlo do každého domova

Marmolit v exteriéru můžeme běžně vidět kolem sebe. Věděli jste však, že se stejně úspěšně dá použít i v interiéru? Jak?

Hodí se marmolit do interiéru?

Marmolit vypadá především velmi netradičně. Řada lidí tak přemýšlí, zda mohou jeho vlastnosti předurčit jeho vhodné použití i v interiéru. Samozřejmě ano, marmolit se pro svou odolnost hodí i do velmi namáhaných míst. Marmolit je plně omyvatelný, paropropustný a mimořádně mechanicky odolný.

Může být použit například pro obložení schodů, poslouží jako náhrada tradičního obkladu v kuchyních a lze jej úspěšně použít také v koupelnách, kde snese dokonce i vyšší zatížení například ve sprchovém koutu.

 

Využijte kouzlo barev

Typická mozaiková struktura různé zrnitosti je velmi atraktivní a dělá z marmolitu zajímavý interiérový prvek. Do interiéru lze s úspěchem začlenit marmolit jednobarevný i vícebarevný. Vícebarevné provedení může efektně kombinovat až čtyři různé odstíny. Marmolit je barevně stálý, takže se nemusíte bát, že by vámi zvolený odstín v čase zbledl.

Barevné provedení může podtrhnout žádoucí náladu a změnit celkové vyznění prostoru. Světlé odstíny působí opticky velmi vzdušně, přinášejí světlo a opticky zvětší malou místnost. Naopak tmavá barva přináší jisté zútulnění příliš rozlehlému prostoru.

Vybere si každý

Barvy používané v interiéru by měly odpovídat jednak tomu, k čemu dotyčná místnost slouží a jednak i našemu naturelu. Jinak řečeno: Ložnice v energické oranžové se nám nemusí stát příliš vhodným místem pro odpočinek. Pokud ale nemáme rádi zelenou, nebudeme se tu rovněž cítit dobře, přestože by nás tento odstín měl uklidnit.

Marmolit nabízí dostatečně širokou barevnou paletu. Ačkoli se jedná zejména o přírodní materiál, jednoznačně se neomezuje jen na přírodní odstíny, jako je hnědá či šedá. Omítka se na trh dodává například i v modrém provedení.


Marmolit v interiérech, mozaikové kouzlo do každého domova Marmolit v interiéroch, mozaikové čaro do každého domova